آیا شما هم ایده پر سود برای سرویس های ارزش افزوده دارید ؟

سرویس ارزش افزوده چیست ؟

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه یا همان VAS اختصار سه کلمه Value Added Service می باشد ، از سرویس های مخابراتی هستند و شرکت های نظیر همراه اول ، ایرانسل و رایتل به این روش به مشترکین خود خدمات ارزش افزوده ارائه می دهند .
از جمله این سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه پیامک می باشد ، علاوه بر اینکه اپراتورها در قبال پیامکی که به سمت مشتری ارسال می شود ، سود دریافت می کنند و بابت هر پیامک هزینه ای چندبرابر یک پیامک عادی دریافت می کنند ، مشترک نیز بر اساس نیاز خود خدماتی دریافت می کند ، بنابراین در این مدل از خدمات مخابراتی هر دو طرف یعنی گیرنده و فرستنده پیامک سود دریافت خواهند کرد ، اما سود فرستنده به صورت ریالی و سود گیرنده دریافت خدمات درخواستی می باشد .
بقا در بازار مخابراتی برای اپراتورها در جهان ، با ارائه خدمات ارزش افزوده ممکن است ، این خدمات ارزش افزوده فقط پیامک نیست ، بلکه GPRS یا همان اینترنت ، صندوق صوتی و ... نیز وجود دارند ، اما از بارزترین و پر استفاده ترین این خدمات VAS می توان پیامک و اینترنت را نام برد .
خدمات ارزش افزوده پیامکی باعث می شوند که خدماتی در حوزه پیامک به مشتری ارائه شود که به مراتب ارزش بیشتری نسبت به یک پیامک معمولی دارد و از این بابت است که خود پیامک یک سرویس پایه است ، چون مانند مکالمه عادی از خدمات پایه سیم کارت ها هستند .
امروزه تعداد سرویس هایی که روی خدمات ارزش افزوده پیامکی ارائه می گردد بسیار زیاد هستند ، مثلا : دریافت اخبار و اطلاعات روز ، دریافت آخرین رویدادهای ورزشی ، دریافت راه های تندرسی و سلامت و ... که این سرویس ها همواره در حال افزایش هستند و از خاصیت این نوع خدمات ، این است که مشترک می تواند بر اساس نیاز خود پیامک ارزش افزوده مخابراتی دریافت کند و درصورتی عدم تمایل یا عدم علاقه به موضوع می تواند پیامک را غیرفعال نماید .
روزانه سرویس های پیامکی زیادی توسط همراه اول و ایرانسل معرفی می شوند که این سرویس ها در دنیا به عنوان اکوسیستم های اپراتورها یاد می شوند ، یعنی اگر این سرویس ها از چرخه اپراتورها خارج شوند ، قطعا اپراتورها از بین خواهند رفت ، با گذشت زمان و ارائه خدمات بیشتر و افزایش تعداد اپراتورها ، راه حل اساسی برای اینکه یک اپراتور بتوانید در این بازار موفق فعالیت داشته باشد ، ارائه خدمات ارزش افزوده با توجه به نیاز مشتریان می باشد ، البته این خدمات ارزش افزوده فقط پیامک نیست و می توانید USSD ، انتقال شماره در صورت تغییر اپراتور ، ارسال فکس از تلفن همراه ، MMS و ... باشد .
فعال یا غیر فعالسازی این سرویس ها باید توسط خود مشترک و بر اساس درخواست وی باشد ، در خدمات پیامکی که اکثرا فقط از طریق ارسال پیامک فعال می شوند ، با ارسال یک عدد مشخص می توانید سرویس را فعال کنید و با ارسال عدد یا کلمه منحصر به فردی که مربوط به آن سرویس می باشد می توانید آنرا غیرفعال کنید .
آنی پیامک نیز در حال حاضر امکانات و شرایط لازم را برای اعطای سرویسهای ارزش افزوده دارد و درحال حاضر در حال افزایش پتانسیل و امکانات لازم به منظور ارائه خدمات مطلوب در این حوزه دارد .

راهنمای ایجاد سرویس ارزش افزوده

مراحل ایجاد سرویس:
    1- به منوی پشتیبانی،بخش تیکت ها مراجعه نمایید.
    2- پس از افتتاح تیکت از بخش پشتیبانی فرم مربوط به سرویس ارزش افزوده را درخواست نمایید.
    3- فرم درخواست مورد نظر را تکمیل نموده و در تیکت ضمیمه مینمایید.
    4- در صورت تایید توسط شرکت با کاربر تماس حاصل میشود.
مدت زمان تایید ثبت نام سرویس:
مدت زمان تایید ثبت نام فی ما بین 3 روز الی 7 روز تایید میگردد.
مدت زمان تایید پروپوزال سرویس ارزش افزوده :
مدت زمان تایید سرویس ارزش افزوده  فی ما بین 12 روز الی 15 روز تایید میگردد.

مدت زمان تایید ثبت نام سرویس

مدت زمان تایید ثبت نام فی ما بین 3 روز الی 7 روز تایید میگردد.
مدت زمان تایید پروپوزال سرویس ارزش افزوده :
مدت زمان تایید سرویس ارزش افزوده  فی ما بین 12 روز الی 15 روز تایید میگردد.